GAMOŃ
GAMOŃ
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne arch. Polskapresse
W Polanicy Zdrój odbyły się XV Mistrzostwa Polski Oldboy-ów w Koszykówce mężczyzn +35. Drużyna z Lubska w składzie: R. Jędryś, B. Welc, A. Kucharski, R. Dynowski, K. Słowiński, A. Nazaruk, A. Fałek oraz M. Gutowski (grający trener) zdobyła srebrne medale, ulegając tylko w finale zespołowi z Torunia 38:50!

Do osiągnięcia takiego sukcesu musieli pokonać jednak zespoły w grupie z Rzeszowa 33:20, Lublina 31:21, Rudy Śląskiej 34:31. W ćwierćfinale wygrali z Wrocławiem 28 :25 i półfinale z Łodzią 21 :20 (mistrzem i wicemistrzem z 2012r.) Trzecie miejsce zajęła drużyna z Poznania, a czwarte z Łodzi.

W turnieju startowało 16 zespołów męskich oraz 7 damskich. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się nasz kolega Rafał Jędryś, który został wybrany przez grono fachowców, na czele których stał p. Mieczysław Łopatka -autorytet polskiej koszykówki.

Drużyna z Lubska była największą sensacją całego turnieju; nikt nie wiedział (oprócz zawodników z Zielonej Góry) gdzie znajduje się nasza miejscowość. Teraz już wiedzą. Hurra!!!
Trener Marek Gutowski miał łzy szczęścia na policzkach, ale powinno być z nich dumne całe miasto!

źródło: um.lubsko.pl