Dzieci porzuciły pocisk przy jednej z posesji w Jasieniu Dzieci porzuciły pocisk przy jednej z posesji w Jasieniu

Dzieci porzuciły pocisk przy jednej z posesji w Jasieniu. (© poscigi.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Jasieniu dzieci znalazły nad rzeczką niewybuch. Bawiły się nim, a potem porzuciły przed żywopłotem jednej z posesji. Znalezisko podniosła starsza pani i przyniosła do swego syna, ten powiadomił policję. Na szczęście nikomu nic się nie stało, niewybuch zabrali saperzy z jednostki wojskowej.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 22 sierpnia. Dzieci nad rzeczką znalazły 25-centymetrowy niewybuch. Z informacji pochodzących od mieszkańców miasteczka wynika, że po południu bawiły się niewybuchem, a potem porzuciły go pod żywopłotem przed jedną z posesji.

- Około godziny 21.00 niewypał ułożony w pudełku znalazła starsza kobieta, która zabrała go i przekazała synowi - mówi podkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Mężczyzna ok. 22.30 zdecydował się powiadomić o niebezpiecznym znalezisku policję. Funkcjonariusze zabezpieczali pocisk do czasu przybycia na miejsce saperów z jednostki w Krośnie Odrzańskim. W środę nad ranem saperzy zabrali niewybuch.

- Całe zdarzenie zakończyło się pomyślnie, jednak nie zapominajmy, aby w takich przypadkach postępować bardzo rozważnie i ostrożnie. Przede wszystkim o takich niebezpiecznych sytuacjach powiadamiajmy natychmiast policję lub inne służby i zabezpieczmy miejsce zalezienia niewybuchów przed dostępem innych osób, a w szczególności dzieci. W żadnym razie nie przenośmy i nie dotykajmy niewybuchów – radzi podkom. Berestecka.

Na terenie powiatu żarskiego bardzo często znajdowane są niewybuchy z czasów wojny. Pomimo tego, że przez kilkadziesiąt lat leżą w ziemi, mogły nie stracić swoich zdolności bojowych. Należy mieć świadomość, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i może być śmiertelnym zagrożeniem.

Zobacz też wideo: Niewybuch w Mirostowicach


Przeczytaj też: Niewybuchy w Lubuskiem pod ziemią leżą przez dziesiątki lat. Wciąż są groźne [ZDJĘCIA]

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: